Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Euro 2024 maçlarına kilitlendi, kart harcamaları düştü

GARANTİ BBVA ÖDEME SİSTEMLERİ (GÖSAŞ), EURO 2024 KARŞILAŞMALARINDA TÜRKİYE’NİN OYNADIĞI MAÇLAR SIRASINDA GARANTİ BBVA KARTLARI İLE YAPILAN HARCAMALARIN ÖZETİYLE İLGİLİ BİR ARAŞTIRMA GERÇEKLEŞTİRDİ. ARAŞTIRMANIN SONUÇLARINA GÖRE, MAÇLAR SIRASINDA KART AKTİVİTELERİNDE DÜŞÜŞLER YAŞANDI.

GARANTİ BBVA ÖDEME SİSTEMLERİ

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ), Euro 2024 karşılaşmalarında Türkiye’nin oynadığı maçlar sırasında Garanti BBVA kartları ile yapılan harcamaların özetiyle ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmanın sonuçlarına göre, maçlar sırasında kart aktivitelerinde düşüşler yaşandı.

Türkiye’nin ilk olarak Gürcistan’la oynadığı maç saatleri süresince kart kullanımında yüzde 22,2 oranında düşüş yaşanırken, Portekiz maçında ise düşüş oranı yüzde 25,6 olarak gerçekleşti. Çekya maçında yüzde 29,4 oranıyla harcamalar azalırken çeyrek finale yükseldiğimiz Avusturya maçı sırasında kart aktiviteleri yüzde 36,5’e kadar düştü. Garanti BBVA Ödeme Sistemleri’nin (GÖSAŞ) araştırmasına göre, maçlar esnasında ekrana kitlenen Türkiye’de harcamalar ciddi oranda düşmüş oldu.

Maçların heyecanı, yemek siparişlerini de etkiledi

Futbol tutkusunun ön planda olduğu ülkemizde milli maçlar yemek siparişlerine yönelik harcamaları da etkiledi. Maç öncesi yemek siparişleri saat 19.00’daki Gürcistan ve Portekiz maçlarında yüzde 30 ve yüzde 40 artarken, daha geç saatteki Çekya ve Avusturya maçlarında yüzde 15 ila yüzde 20 arası artış gösterdi.