Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Petrol Ofisi, 2023 yılını yurt içi toplam satışlarda yüzde 21,85 pazar payıyla tamamladı

MEHMET ABBASOĞLU

MEHMET ABBASOĞLU

Türkiye’deki yurt içi akaryakıt satışları 2023 yılında yaklaşık 31,8 milyon tona yükseldi. Petrol Ofisi Grubu, yurt içi toplam satışlarda 2023 yılını yüzde 21,85 pazar payı ile tamamladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), “Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu”nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre 2023 yılında toplam yurt içi akaryakıt satışları bir önceki yıla göre yüzde 8,01 artarak 31,8 milyon tona yükseldi. Petrol Ofisi ise 2023 yılını 6,9 milyon tonluk yurt içi satış miktarı ve yüzde 21,85’lik pazar payı ile tamamladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Sektör olarak enerjinin erişilebilirliği, güvenliği ve çevresel sürdürülebilirliğe olan etkisi ekseninde şekillenen gündemde önemli sınavlardan geçiyoruz. Petrol Ofisi Grubu olarak deniz, hava ve karadaki teknolojik altyapı yatırımlarımızla ülkemizin enerji geçişindeki hedeflerine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. 14’üncü yılını kutladığımız liderliğimiz de bu çok kanallı ve kapsamlı yatırım anlayışımızın bir sonucu” şeklinde konuştu.