Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Olaylı derbiye ilişkin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un savcılık ifadesi ortaya çıktı

GALATASARAY İLE FENERBAHÇE ARASINDA 19 MAYIS’TA OYNANAN DERBİNİN ARDINDAN YAŞANAN OLAYLARA İLİŞKİN YÜRÜTÜLEN SORUŞTURMA ÇERÇEVESİNDE ‘ŞÜPHELİ’ SIFATIYLA İFADE VEREN FENERBAHÇE KULÜBÜ BAŞKANI ALİ KOÇ’UN SAVCILIK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI. KOÇ’UN İFADESİNDE, ‘’ERAY YAZGAN’A ‘BURADAN ÇIKMAZSAN DAYAK YİYECEKSİN’ ŞEKLİNDEKİ SÖZLERİMİN TEHDİT OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞ ANCAK BU SIRADA BEN ORTAM DAHA FAZLA GERGİNLEŞMESİN DİYE BU KİŞİNİN UZAKLAŞMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYEREK SADECE UYARIDA BULUNDUM” DEDİĞİ ÖĞRENİLDİ.

GALATASARAY İLE FENERBAHÇE ARASINDA

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 19 Mayıs’ta oynanan derbinin ardından yaşanan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade veren Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un savcılık ifadesi ortaya çıktı. Koç’un ifadesinde, ‘’Eray Yazgan’a ’buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin’ şeklindeki sözlerimin tehdit olduğu iddia edilmiş ancak bu sırada ben ortam daha fazla gerginleşmesin diye bu kişinin uzaklaşması gerektiğini söyleyerek sadece uyarıda bulundum’’ dediği öğrenildi.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 19 Mayıs Pazar günü Rams Park’ta oynanan derbi maç sonrasında yaşanan olaylara ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması sürüyor. Soruşturma kapsamında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrılmıştı. Başkan Koç, savcılıkta ifade vermek üzere Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek yaklaşık 1 buçuk saat süren ifadenin ardından adliyeden ayrıldı.

‘’Saha içerisine girdiğimiz sırada müsabaka ve seyir alanı tamamen boşaltılmıştı, kimse yoktu’’

Ali Koç, savcılıkta verdiği ifadesinde, ‘’Maç sonrasında kulüp başkanı olmam nedeniyle ve bu yetkiyle sahaya girme hakkım da bulunduğundan maç sonu sahaya girdim. Hakkım olan bir konu ile ilgili neden şikayet yapıldığını anlamış değilim. Eylemlerimde herhangi bir suç unsuru içeren davranış bulunmamaktadır. Zaten saha içerisine girdiğimiz sırada müsabaka ve seyir alanı tamamen boşaltılmıştı, kimse yoktu. Müşteki Eray Yazgan’a ’buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin’ şeklindeki sözlerimin tehdit olduğu iddia edilmiş ancak bu sırada ben ortam daha fazla gerginleşmesin diye bu kişinin uzaklaşması gerektiğini söyleyerek sadece uyarıda bulundum. Bu nedenle söylemlerimde tehdit unsuru bulunmamaktadır. Bununla birlikte Selahattin Baki’nin küfür ettiğini duymadım. Hakkımda takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum’’ dediği öğrenildi.