Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başakşehir’de Çam ve Sakura Millet Bahçesi’ne yoğun ilgi

MİLLET BAHÇELERİ, YEŞİL ALANLARI VE DOĞASIYLA YEREL YÖNETİMLERİN ÖRNEK ŞEHRİ BAŞAKŞEHİR, ÇAM VE SAKURA MİLLET BAHÇESİ’YLE DE GÖZ DOLDURUYOR. ÜÇ ETAPTAN OLUŞAN VE 80 BİN METREKARELİK İLK ETABI HİZMETE AÇILAN ÇAM VE SAKURA MİLLET BAHÇESİ’NE BAŞAKŞEHİRLİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR.

MİLLET BAHÇELERİ, YEŞİL ALANLARI

Millet bahçeleri, yeşil alanları ve doğasıyla yerel yönetimlerin örnek şehri Başakşehir, Çam ve Sakura Millet Bahçesi’yle de göz dolduruyor. Üç etaptan oluşan ve 80 bin metrekarelik ilk etabı hizmete açılan Çam ve Sakura Millet Bahçesi’ne Başakşehirliler yoğun ilgi gösteriyor.

Başakşehir Belediyesi, yeşil alanlara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Başakşehir Millet Bahçesi, Kayaşehir Millet Bahçesi, Hoşdere Millet Bahçesi, Ayazma Millet Bahçesi, Güvercintepe Millet Bahçesi ve Altınşehir Millet Bahçesi’nin ardından Çam ve Sakura Millet Bahçesi de Başakşehirlilerin tercih ettiği noktalardan biri haline geldi. 3 etaptan oluşan Çam ve Sakura Millet Bahçesi, 80 bin metrekarelik ilk kısmı ile hizmete açıldı. Başakşehirlilerin gönüllerince vakit geçirdiği millet bahçesinin 58 bin metrekaresi ise yeşil alandan oluşuyor. İçerisinde bin 588 ağacın bulunduğu bahçede birçok aktivite, bisiklet ve yürüyüş yolu, amfi kaykay pisti ve fitness alanları da yer alıyor. Çocuklara özel alanların da bulunduğu millet bahçesinde halat köprü, tırmanma alanı, müzik aletleri, trambolin, salıncak, atlıkarınca, kuleli oyun alanı, zipline ve ipli macera oyun alanında çocuklar doyasıya eğleniyor.